پودر فشرده گوشت گوساله مهنام

عصاره‌های غذایی، مواد مغذی‌ای هستند که به سرعت جای خود را در غذاهای ایرانی پیدا کردند به این دلیل که هم طعم، هم بو و هم کیفیت غذا را بالا می‌برند.

به گزارش ایلنا، الان دیگر کمتر بانوی خانه پیدا می‌شود که از عصاره‌های غذایی همچون عصاره بره، گوساله، مرغ، سبزیجات، گوشت، قارچ، پیاز، سیر و… در غذای خود استفاده نکند.

انواع عصاره‌های گوشت، مرغ و سبزی‌ها با هدف تنوع بخشیدن به سبد کالای خانواده‌ها وارد بازار شده‌اند. البته بالا رفتن سرعت زندگی، شاغل شدن خانم‌ها و وقت کم آن‌ها برای پخت‌وپز هم عامل دیگری برای سوق دادن تولیدکنندگان به سمت تولید محصولی بوده که بتواند رضایت مشتری را جلب و به او در امور آشپزی کمک بکند. یکی از این محصولات، همین عصاره‌های گوشت، مرغ و سبزی است که مدتی است با ورود به بازار مواد غذایی، طرفداران زیادی هم پیدا کرده است.

این عصاره‌های غذایی به غذا طعم خوبی می‌دهند و کدبانوهای خانه اگه حتی غذا گوشت داشته باشد برای طعم دادن به غذایشان حتما از این عصاره‌ها استفاده می‌کنند. این عصاره‌ها فواید دیگری هم دارند مثلا اینکه با ریختن آن‌ها در غذا دیگر نیازی به اضافه کردن نمک و ادویه جات دیگری در غذا نیست. در غذاهایی که هم فرصت پخت گوشت نیست باز هم از این عصاره‌ها استفاده می‌شود مثل سوپ و خوراک و آش. اصولا برای تهیه یک آش خوشمزه بهتر است از عصاره مرغ یا گوشت استفاده شود و گاهی برای تهیه برخی از خورش‌ها هم می‌شود این عصاره رو اضافه کرد. عصاره مرغ هم برای کودکان و سالمندان بسیار مناسب است. این عصاره را می‌توانید داخل پوره و غذا و سوپ‌های کودکان اضافه کنید.

Share